ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2073082
*
nr 207 3082
Spegel
Björk, H.115
Utrop:
100 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 januari 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/1 13:59:33
1
100 kr
16/1 21:45:41
2
150 kr
16/1 22:56:25
1
200 kr
19/1 13:58:08
2
250 kr
19/1 18:22:00
1
300 kr
20/1 10:36:09
3
500 kr
20/1 10:44:02
1
400 kr
20/1 10:44:34
1
450 kr
20/1 10:45:07
1
500 kr
20/1 10:45:45
1
550 kr
20/1 15:37:29
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk spegel speglar trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14
*
Spegel
nr 207 3082
Spegel
Björk, H.115
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 januari 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/1 13:59:33 | 1 | 100 kr |
16/1 21:45:41 | 2 | 150 kr |
16/1 22:56:25 | 1 | 200 kr |
19/1 13:58:08 | 2 | 250 kr |
19/1 18:22:00 | 1 | 300 kr |
20/1 10:36:09 | 3 | 500 kr |
20/1 10:44:02 | 1 | 400 kr |
20/1 10:44:34 | 1 | 450 kr |
20/1 10:45:07 | 1 | 500 kr |
20/1 10:45:45 | 1 | 550 kr |
20/1 15:37:29 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk spegel speglar trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14